Hakkımızda

HES SORGULAYIN

  İnsan sirkülasyonunun çok olduğu avm ve iş merkezleri girişlerinde hızlı verahat Covid-19 sorgulaması yaparak sosyal alanlardaki riski azaltıyoruz.

    E-faturanın faydaları ve avantajları nelerdir? Öncelikle fatura maliyetini düşürür ve sürecini kısaltır. Harcanan iş gücünü azaltır. Faturaların daha güvenli ve daha hızlı gönderimini sağlar

    HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşımya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, COVID-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları sağlık bakanlığı ile entegreli uygulama üzerinden sorgulanabilecektir. Bu kod avm, iş merkezi gibi toplu kullanım alanları girişlerinde kontrol sağlayarak bulaş riskini azaltmak amacına hizmet etmektedir.
    Oluşturulan HES kodu ile kişinin karantinada olup olmadığı girişte kare-kod okutularak uygulama üzerinden sorgulanır. Risk durumu var ise giriş engellenir. Kare-kod oluşturma işlemi; kişi kendi telefonu ile TC no kimlik ve kimlik seri numarasının son dört rakamını 2023’e sms göndererek kare-kod oluşturur. Bu sayede 6698 nolu kvkk maddesi uyarınca bilgilerini paylaşmamış olur. Böylece yoğun insan girişi olan yerlerde rahat ve hızlı yönetim sağlanmış olur. Aynı zamanda toplu halde personelinizin tek seferde günlük risk durumunu da kontrol edebilirsiniz.
 

Neden TCKN Değil HES Kodu?

  •     HES kodları kişiye özel üretilmiş tekil kodlardır ve yönetimi kişinin kendisine aittir.
  •     HES kodları istenilen silinebilmektedir.
  •     T.C. Kimlik Numarası gibi değişmeyen bir numara yerine kimse tarafından bilinmeyen, oluşturulabilmektedir.
 

Bu Servisi Hangi Amaçla Kullanırım?

  •     Kurum personelinin,
  •     Kuruma-işletmenize gelecek ziyaretçilerin,
  •     Avm- İş Merkezi girişlerinde vatandaşların COVID-19 bakımından risk durumununsorgulanması.
 

Bunu neden yapıyoruz?

  •     Karantina sürecinde olan kişilerin AVM ve iş merkezi gibi sosyal alanlara girişine engel olarak ‘kontrollü sosyal hayatın’ konfor artışını sağlıyoruz.
 
Kurumunuza/İş merkezine girişlerde rahat kontrol için sağlık bakanlığı ile entegrasyonu kolay şekilde sağlıyoruz.
Kullandığınız yazılımlara entegre özel çözümler üretiyoruz.